navigation_bottom
uprawa borówki amerykańskiej
 

Danek kontaktowe:

Karolina i Robert Zięcina

Lewików 6A

08-450 Łaskarzew

tel. 025 68 45 336

tel. kom. 602 796 261

tel. kom. 692 614 317

Wyślij email


Szadzonki Różnych Odmian Borówki Amerykańskiej - Nasza Oferta

Zapraszamy do zapoznania się z bogatym wyborem sadzonek jakie mogą Państwo nabyć na naszej plantacji. Dzięki naszemu doświadczeniu w uprawie możemy Państwu zaoferować jedne z najlepszych sadzonek borówek amerykańskich w Polsce! A to wszystko w niezwykle atrakcyjnych cenach, które w przypadku dużych zamówień hurtowych jesteśmy w stanie negocjować i ustalać indywidualnie z każdym klientem.

Oferujemy także owoce, które pakujemy zgodnie z życzeniem klienta, np. w opakowanie 250g z przykrywkami i barwną etykietą.

Prowadzimy sprzedaż w ilościach hurtowych oraz detalicznych.

Od 2006 roku w ofercie mamy również sadzonki borówki amerykańskiej. Materiał szkółkarski produkujemy z sadzonek zielnych.

Nasza szkółka oferuje materiał szkółkarski kategorii CAC.

Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej.
Do sprzedaży oferujemy sadzonki:(Ceny hurtowe powyżej 100 sztuk):
- 2-letnie w 1,5-litrowych doniczkach w cenie 7 zł/szt.
- 3-letnie w 1,5 l doniczkach w cenie 9 zł/szt.
- 3-letnie w 3-litrowych doniczkach w cenie 12 zł/szt.

Cena detaliczna od 10 zł/szt.

Produkujemy sadzonki od ponad 9 lat

Zajmujemy się produkcją sadzonek borówki amerykańskiej już od przeszło 9 lat co stawia nas na pozycji liderów w tej branży. Współpracujemy z mniejszymi ogrodnikami, którzy kupują nasze sadzonki do swoich małych ogródków, a także z większymi plantatorami. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie klienta, dlatego proces produkcji sadzonek jest dopracowany do perfekcji, tak by klienci kupujący nasze produkty czerpali z nich jak największe zyski w przyszłości.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania związane z zakupem sadzonek to zapraszamy do kontaktowania się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy, którą odmianę borówki najlepiej zakupić.

Posiadamy w sprzedaży sadzonki borówki amerykańskiej w różnych odmianach. Posiadane przez nas odmiany przedstawiamy poniżej.

Borówka Amerykańska występuje w odmianach wczesnych, średnich i późnych.

Sadzonki odmian wczesnych

- Earlyblue - jest to odmiana borówki amerykańskiej, powstała w wyniku skrzyżowania ze sobą dwóch innych, a dokładniej odmiany Stanley oraz odmiany Weymount. Charakterystyczną cechą tej odmiany jest to, że jej pędy są bardzo odporne na ciężar jaki wygenerować mogą obficie rosnące owoce borówek. Odmiana ta posiada średniej wielkości owoce. Doskonałą cechą tych owoców jest to, że nie są one podatne na pęknięcia.

- Duke - Jeśli zdecydują się Państwo na zakup tych sadzonek wówczas na Państwa ogródku, czy też prywatnej uprawie wyrośnie wysoki osiągający nawet 180cm wysokości pęd - wzniosłoś tej odmiany jest jej główną cechą charakterystyczną. Co więcej owoce borówek duke są dużych rozmiarów i mają tendencję do rośnięcia w luźnych gronach. Odmiana bardzo szybko dojrzewająca, zazwyczaj już z początkiem lipca można zbierać plony.

- Patriot - Tych sadzonek borówki nie polecamy osobom, które cenią sobie kształtność owoców, cechą charakterystyczną "Patriotów" jest bowiem to, że w wyniku dojrzewania owoców w bardzo zwartych gronach ich kształt bardzo często ulega zniekształceniu. Jeśli potrzebują Państwo borówek o ładnym, okrągłym kształcie polecamy inną odmianę. Te borówki dojrzewają nieco później niż. np Duke - okres dojrzewania przypada mniej więcej na drugą połowę lipca. Atutem jest to, iż Patriot jest bardzo plenną odmianą i jest mimo wszystko bardzo ceniona przez hodowców.

- Spartan -

Odmiany dojrzewające średnio późno

- Bluecrop - W przeciwieństwie do odmiany Patriot kupując sadzonki tej odmiany borówki mogą się Państwo spodziewać luźnego krzewu o silnym wzroście i co najważniejsze o dużych i luźnych gronach co nie wpływa na zniekształcanie owoców. Jest to odmiana bardzo odporna na susze oraz na duże mrozy. Zazwyczaj pierwsze dni sierpnia są tymi, w których mogą się Państwo cieszyć z dojrzałych już owoców.

- Berkeley

- Bonifacy

- Bluejey - Polecamy te sadzonki borówki amerykańskiej dla osób, które chcą założyć swoją włąsną plantację, jest to bowiem odmiana, która umożliwia mechaniczny zbiór. Zbiory muszą być zaplanowane na koniec lipca, albowiem właśnie wtedy przypada pora dojrzewania, ponad 70 procent owoców jest wówczas gotowych do mechanicznego zebrania. Należy też mieć na uwadze, że w następstwie suszy owoce odmiany BlueJey mogą ulegać drobnieniu

- Toro - Jest to odmiana, która dojrzewa mniej więcej w drugiej połowie sierpnia, dojrzewa bardzo równo a jej owoce skumulowane w gronach przypominać nieco mogą kiście winogron. Warto nadmienić, że borówka Toro powstała z krzyżówki mało znanej odmiany Ivanhoe z odmianą Earliblue

- Chandler - - Bonus -

Sadzonki borówek dojrzewających późno

- Jersey
- Herbert
- Brygitta Blue
- Darrow

Dla zamówień hurtowych możemy negocjować ceny indywidualne. Doradzamy oraz sugerujemy wybór odmian dla danego klienta